جمع آوری کمک به صورت آنلاین برای موسسات خیریه

آموزشی

جمع آوری کمک به صورت آنلاین برای موسسات خیریه

برای افرادی که تمایل به کمک و همکاری با سمن ها و موسسات خیریه دارند بسترهای بسیاری فراهم شده است تا کمک ها هر چه سریع تر و آسان تر از طریق موسسات خیریه به دست نیازمندان برسد.

در دنیای امروز از تکنولوزی های رو به رشد با عنوان عصر ارتباطات نام برده می شود. چرا که این تکنولوژی ها ارتباطات افراد را در اقصی نقاط جهان تسهیل نموده است. در این میان مطمئنا فعالیت های بانکی و نقل و انتقالات مالی نیز با سرعت بیشتری انجام می گیرد. به عبارت دیگر، انسان ها تلاش می کنند تا به کمک فناوری های روز دنیا، زمان خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت نمایند. انسان ها با کمک ابزارها توانسته اند فاصله ها را کوتاه و فعالیت ها را با سرعت هر چه بیشتر و در تایم کوتاهتری به انجام برسانند.

شیوع کرونا در جهان امروز، باعث پیامدهای ناگوار اقتصادی و همچنین از بین رفتن کسب و کارهای سنتی و حضوری شده است. بنابراین در این میان اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه در مقابل این تلاطم های اقتصادی آسیب پذیرتر خواهند بود. کمک به همنوع و یاری رساندن به اقشار مختلف جامعه یکی از اقداماتی است که می تواند در بهبود شرایط اقتصادی و مالی اقشار آسیب پذیر موثر باشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به طور مستقیم به دست افراد نیازمند برسانند. همچنین در این میان هستند افراد نیکوکاری که تمایل دارند کمک های مالی خود را به بخش بزرگتری از طبقه آسیب پذیر جامعه اختصاص دهند و همچنین در نظر دارند که کمک های مالی به صورت منصفانه و با برنامه ریزی در بین نیازمندان تقسیم شود. بنابراین مراجعه به موسسات خیریه یک اقدام مناسب و راه گشا خواهد بود برای دسترسی به خانواده های نیازمند و همچنین تحت پوشش و حمایت قرار دادن آن ها.

شیوه های مختلف کمک به موسسات خیریه

همانطور که بیان کردیم؛کمک به موسسات و سمن های خیریه جزو اقدامات نیکوکارانه و خیرخواهانه است. روش های زیادی برای کمک به خیریه ها وجود دارد. هر فرد با توجه به شرایط مالی خود می تواند میزان کمک مالی را تعیین نماید. به یاد داشته باشید که کمک های کوچک هم می تواند گره گشا باشد چرا که جمع آوری همین کمک های کوچک و جزئی می تواند به سرمایه بزرگی برای کمک به اقشار نیازمند جامعه تبدیل شود و این موضوع مصداق بارز جمله قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود، می باشد. موسسات خیریه می توانند از گسترش فضای مجازی و اینترنتی برای پیشبرد اهداف خود یعنی جذب خیرین و همچنین جمع آوری کمک های مالی استفاده نمایند.

روش های مختلفی برای جمع آوری کمک های مالی به موسسات وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به استفاده از دسته چک، کیف پول الکترونیکی یا برنامه های تلفن همراه، پول نقد و انتقال وجه بانکی اشاره کرد. امروزه  اقشار متوسط جامعه برای کمک به موسسات خیریه اغلب از روش پرداخت های آنلاین استفاده می کنند. در حال حاضر، استقبال از پرداخت های آنلاین در میان اقشار مختلف جامعه رو به گسترش است. با این وجود برخی از افراد از پرداخت کمک های آنلاین سر باز می زنند و معتقد هستند کمک های نقدی باید به صورت حضوری و مستقیم صورت گیرد. در حالی که موسسات می توانند با ایجاد بستر اعتماد سازی میان موسسات و خیرین و شفاف سازی در این زمینه، خیرین و نیکوکاران را به سوی کمک های آنلاین ترغیب نمایند.

استفاده از لینک پرداخت

لینک پرداخت یکی از روش های پرداخت آنلاین به شمار می رود که برای جمع آوری کمک های نقدی مردمی بسیار کاربردی است. متصدیان موسسات خیریه از طریق لینک پرداخت می توانند کمک های مردمی را سریع تر دریافت نمایند. البته این موضوع نیز به پیگیری های لازم از سوی موسسات و شفاف سازی واریزی ها و مبالغ جمع آوری شده نیازمند است. در این صورت است که خیرین به این روش های آنلاین برای پرداخت کمک های نقدی اعتماد نموده و چه بسا که چتر حمایتی خود را گسترده تر سازند.

استفاده از پلتفرم های آنلاین و رایگان

امروزه ورود تعدادی از سیستم عامل های آنلاین و رایگان شیوه کمک به موسسات خیریه را دچار تغییر نموده است. البته این سیستم عامل ها به افراد خارج از کشور این امکان را می دهد تا کمک های نقدی خود را از طریق پلتفرم های کاملا رایگان به دست موسسات خیریه در داخل کشور برسانند.

سیستم عامل Global Giving، Gofundme، Virgin Money Giving از جمله پلتفرم های فعال و رایگان هستند که به کمک آنها به صورت آنلاین کمک های نقدی برای موسسات خیریه از اقصی نقاط مختلف جهان جمع آوری می شود. برای افرادی که تمایل به کمک و همکاری با سمن ها و موسسات خیریه دارند بسترهای بسیاری فراهم شده است تا کمک ها هر چه سریع تر و آسان تر از طریق موسسات خیریه به دست نیازمندان برسد.

 

0 پسند
0نظر
تازه ترین مطالب از مجله یسرا